У Холодному Яру молоді активісти розбиралися як влаштована держава

У самому серці Холодного Яру тема «Держава Україна: як це працює» зібрала активістів із центральної частини України. Упродовж трьох днів молодь розбиралась які ознаки має держава, які повноваження мають органи державної влади та місцевого самоврядування, досліджували перспективу децентралізації та говорили про формування бюджетів.

8

З’ясовувати що таке корупція та які способи її протидії допомагав запрошений експерт — Віталій Шабунін, голова правління «Центру протидії корупції», який спеціально приїхав з Києва.

7

На завершення навчання, учасники дізналися які існують механізми впливу громади на прийняття владних рішень, наскільки вони ефективні та як їх можна застосовувати.

Під час цього тренінгу ми орієнтувалися на “новачків”, тобто тих, хто хоче пов’язати себе із громадським активізмом, але не дуже добре розуміється на тонкощах як створення бюджету, так і сфер відповідальності різних чиновників чи органів самоврядування. Тепер маємо близько 20 молодих та ініціативних людей, які мають не лише теоретичну базу, а й практичні поради від експертів щодо способів впливу та контролю чи то за бюджетними коштами, чи то за чиновниками, які працюють за бюджетні кошти”, — коментує Вікторія Феофілова, координаторка проекту.

3

“Ці три дні, проведені з Вами, ми не забудемо ніколи. Ви відкрили нам очі та дали знання з допомогою яких ми зробимо нашу країну найкращою!!! — поділився враженнями учасник семінару Дмитро Бобошко зі Сміли.

6

“Дуже радий знайомству з новими людьми і щасливий, що в нашій країні є молодь, яка прагне змін та готова діяти не дивлячись на всі перепони та негаразди на шляху до успіху! Народ, не бійтеся виходити із зони комфорту та долучатися до громадських ініціатив, лише так ми зробимо нашу країну кращою. Разом ми сила!!! — закликає інший учасник Олександр Савенко з Черкас.

4

1

5

2

Семінар відбувався в рамках проекту Просування молодіжного активізму в Центральній Україні за підтримки NED.