Моніторити бюджет та виявляти порушення у процесі публічних закупівель навчали активістів на «Школі бюджетного моніторингу»

шкДва дні «Школи бюджетного моніторингу» позаду . Завтра, останнього дня навчання, учасників чекає підбиття підсумків та «домашнє завдання».

А поки спробуємо в основних тезах розповісти що відбувалося упродовж двох днів.

У перший день Школи учасники познайомились із реформою децентралізації та пояснила в чому полягає фінансова децентралізація. Учасники розібралися із поняттям місцевого бюджету, його структурою та дізналися, де можна знайти інформацію про місцевий бюджет.

Другого дня всім присутнім розповіли про те, як впливати на бюджет на стадіях розробки і затвердження. Для того, щоб відчути на власному прикладі, як формувати бюджет, учасники Школи зіграли у рольову гру «Лобіювання змін до бюджету». Учасники перевтілились у секретаря міської ради, депутатів, серед яких голова бюджетної комісії та активістів громадських організацій, всі разом намагалися погодити напрями використання коштів місцевого бюджету.

Потім вивчали, як працює система електронних закупівель PROZORRO, як виявляти порушення в процесі закупівель та, зрештою, як оскаржувати виявлені порушення.

Цікаво? Шкодуєте, що пропустили? Тоді долучайтеся до групи у соціальних мережах, слідкуйте за анонсами та подавайтеся на наступні школи. Буде цікаво!