Творці майбутнього провели Євроакцію у селі Свидівок

1

24.11.2013

Творці майбутнього провели Євроакцію у селі Свидівок

22 – 24 листопада у селі Свидівок на базі санаторію «Світанок» відбулася друга сесія «Школи творців майбутнього» — семінар «ЗМІ та «нові медіа» як інструменти активізації громадян».

Участь ній взяли як учасники першої сесії, так і нові молоді люди. Їх цікавили різноманітні нюанси роботи із засобами масової інформації, як класичними – газетами, радіо, телебачення – так і «новими» — соцмережами, блогами, тощо. У якості експерта на семінар був запрошений колишній журналіст, засновник бюро журналістських розслідувань «Свідомо», а нині громадський активіст Єгор Соболєв. Він розповів про свій досвід організації громадський акцій за допомогою соціальних мереж, поділився баченням розвитку громадянського суспільства та ролі журналіста в ньому. Обговорили учасники також і важливість створення громадських ЗМІ.

Оскільки початок семінару співпав із початком масштабних протестних акцій у Києві проти згортання євроінтеграції, то організаторами на прохання учасників була включена додаткова тема – проведення вуличних акцій та висвітлення їх у ЗМІ. Тому учасниками був проведений креативний захід – акція «Позич владі яйця» — яка відбувалася просто на території села Свидівок. Мешканцям села роздавали власноруч створені та взяті з мережі Інтернет діаграми, інфографіку та комікси на європейську тематику. За бажанням господарів, на паркані сільського подвір’я могла з’явитися табличка «Європейський дворик». Натомість, молоді лідери просили в селян… яйця, які обіцяли передати політикам, в першу чергу тим, які прийняли рішення про відмову від Асоціації. Яйця в народі символізують мужність і громадянську зрілість політика. А для Януковича це взагалі сакральний символ політичної поразки.

«Ми були здивовані тим наскільки радикальними є настрої мешканців села Свидівок. Люди, які зазвичай заклопотані своїми повсякденними справами і мало цікавляться політикою, не просто обурені припиненням курсу на підписання угоди з ЄС, але й готові боротися проти таких неадекватних дій влади. Деякі селяни пропонували починати збір підписів про імпічмент чинному президенту, а були й такі, що закликали брати вила і виходити на майдани, мовляв лише до таких аргументів може дослухатись Янукович та його «родина». На думку селян старшого покоління, відмова від Асоціації це хрест на кращому майбутньому не лише для них, а й для їхніх дітей та онуків» — поділилась своїми враженнями громадська діячка з Хмельницького Анна Пирог.