Чому Черкасам потрібні публічні консультації

Черкащани провели обговорення на тему: «Що таке публічні консультації і навіщо вони Черкасам?»

На одній із прийдешніх сесій міської ради депутати мають розглянути Проект рішення «Про затвердження положення про публічні консультації в місті Черкаси».  Особливістю публічних консультацій є те, що влада почне радитись з громадою перед ухваленням важливих рішень щодо розбудови громади.

61674963_1085667548302908_1045146425664471040_o

Мережа «Творці майбутнього» та ГО «Платформа громадських діалогів» ініціювали дискусійний клуб за участі Людмили Бордунос, яка є заступницею голови міста Черкаси та головою робочої групи по розробці публічних консультацій та Вікторії Феофілової, голови ГО Молода Черкащина, громадської адвокатки з впровадження публічних консультацій та членкинею ініціативної групи по їх розробці.

Під час дискусії сторони погодилися, що на сьогодні через завчасно необговорені питання по розбудові міста між владою і громадою часто відбуваються конфлікти та непорозуміння. Містяни хочуть почувати себе більш залученими до процесів містобудування.

Саме тому публічні консультації є тим громадським інструментом, який допоможе містянам і представникам влади краще почути одне одного. Цей інструмент допоможе владі зняти з себе тягар відповідальності через прийняті рішення, оскільки громада завчасно дасть свої пропозиції: чи то з реконструкції вулиць, парків, набережної; чи то з доцільнішого розподілення коштів міського бюджету. А громадяни в свою чергу будуть відчувати більшу відповідальність і розуміти, що в їхніх силах впливати на вищезазначені процеси.

Публічні консультації наразі є вимогою часу, яку вже успішно впроваджують інші міста України.