Чи можлива школа без «поборів», міркували у Кропивницькому

 Дискусійний клуб «Шкільні побори. Як побороти це ганебне явище» відбувся в Кропивницькому 28 січня 2018 року. Захід організований у межах проекту «Просування молодіжного активізму в Центральній Україні» за фінансової підтримки NED.

«Проблема поборів у школах Кропивницького стоїть дуже гостро. Дискусія назріла давно, це питання обговорювали у фейсбуці, на кухнях, і на зустрічах. Тож ми вирішили, що не зайвим буде поговорити про це у межах нашого дискусійного клубу. Хоч місто і має один з найбільших бюджетів на освіту, батьки змушені здавати в фонд класу і фонд школи не маленькі суми, а куди вони йдуть – ніхто не знає. Рік тому міський голова видав розпорядження про заборону внесків, але воно не працює», — коментує вибір теми Олена Сінченко, координаторка мережі «Творці майбутнього» у Кропивницькому.

На обговорення були присутні представники громадського сектору, юристи та небайдужі батьки. Під час дискусії активісти намагались знайти шляхи вирішення цієї практики.

На думку учасників, найкраще протидіяти цим проявам через постійний контроль та тиск на управління освіти, а також домагатись фінансової автономізації шкіл і створення піклувальних рад при них.