Чим можна розважити молодь у селі — міркували «творці» у Павлиші

Новий рік мережа «Творці майбутнього» розпочала із освоєння нового міста. У селищі Павлиш, Кіровоградської області, відбувся перший дискусійний клуб, який організувала партнерська організація «Сакура». Молодь обговорювала важливу для себе тему: «Як урізноманітнити дозвілля дітей та молоді у своєму селищі». Захід відбувся у межах проекту «Просування молодіжного активізму в Центральній Україні» за фінансової підтримки NED.

У заході взяли участь небайдужа молодь Павлиша та Онуфріївки, вихованці дитячого будинку «Жива перлина», працівники служби у справах та районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Обрана тема є дуже актуальною, тому викликала жваве обговорення молоді. Під час роботи дискусійного клубу проаналізовано та визначено, що найбільше можливостей мають діти до 18 років, адже їхнє дозвілля організовується такими закладами, як: школа естетичного виховання, танцювальні та вокальні гуртки, спортивні секції, будинок культури та інші. А от для молоді віком 18-35 років цих можливостей набагато менше.

«Присутні міркували над тим, яких видів дозвілля їм бракує, але, в основному, всі заходи потребують значних фінансових ресурсів. Але ми вирішили не чекати того часу, коли вони з’являться), тому разом з учасниками подумали та згенерували ідеї щодо того, яке дозвілля вони самі можуть організувати, маючи мінімальне фінансування, наприклад 1000 грн. Ідей виявилось чимало. Наприклад, організація роботи центру скаутингу, англійського розмовного клубу, проведення майстер-класів з рукоділля чи малювання, кінотеатр під відкритим небом, зимові катання з гірки, ковзанка, екологічні акції. Тобто, можливості є, головне — вміти та хотіти їх використовувати», — зазначає заступниця голови ГО «Сакура» Тамара Кшановська.