Чим жила Мережа у 2018: підсумовуємо зроблене та плануємо майбутнє

15-16 грудня у Вінниці відбулась підсумкова зустріч координаторів мережі «Творці майбутнього». Керівники осередків та найактивніші члени мережі аналізували, що вдалося зробити упродовж цього року та планували майбутній рік розвитку мережі.

«Творці Майбутнього» — це неформальна молодіжна мережа, яка об’єднує чотири регіони України: Вінницю, Полтаву, Кропивницький та Черкаси. Активна молодь, яка цікавиться процесами громадської участі та політикою, може стати частиною мережі й долучатися до всіх заходів, які відбуваються регіонах.

DSC_2628

У 2018 році завдяки проектові у межах проекту «Просування молодіжного активізму в Центральній Україні» за фінансової підтримки NED, вдалося провести дві літні школи у Холодному Яру «Школа критичного мислення» та «Школа виборів». Під час яких учасники мали змогу не лише отримати корисні знання, а й поспілкуватися у неформальному колі із експертами, представниками місцевої черкаської влади та народним депутатом.

DSC_2617

Також у областях пройшли дискусійні клуби на різні теми: від навчання лідерства і мотивації у громадській діяльності до питання легалізації наркотиків та вивчення туристичного потенціалу міста. Такі заходи об’єднують актив міста, у якому відбуваються події, а також привертають увагу молоді до різних проблемних питань, які існують у місті.

Цього року також до мережі «Творці майбутнього» долучилось місто Хмільник, Вінницької області, де теж пройшло кілька дискусійних клубів.

Упродовж року також Мережа провела конкурс міні-грантів і чотири переможці реалізували круті проекти.

DSC_2573

У майбутньому році координатори хочуть пошукати цікаві формати для учасників та, можливо, розширити Мережу, залучивши інші області та посилити участь молоді безпосередньо у регіонах. Оскільки наступні роки – період виборів, більшу увагу роботи Мережі планується зосереджувати саме на цій тематиці. Адже одне із першочергових завдань «Творців майбутнього» — збільшення впливу молоді на політичне життя країни та розвитку громадянського суспільства.

Також до кінця січня у кожному з регіонів, де є представництво творців, пройде ще кілька дискусійних клубів, тож всі охочі зможуть долучитися як до участі в обговоренні, так і висловити побажання щодо тем, у яких розвиватиметься Мережа.