Активісти перевірили які можливості розвитку свого потенціалу має молодь у Хмільнику

У межах проекту «Теоретичне право чи реальна можливість», активісти досліджують як залучають молодь до політичного життя Кропивницького та Хмільника, Вінницької області. Проект реалізовується за підтримки ГО «Молода Черкащина» в рамках проекту «Просування молодіжного активізму в Центральній Україні» та фінансової підтримки National Endowment for Democracy.

Для того, щоб визначити яким чином міська влада активізує молодь, були подані запити до органів місцевої влади. Перший запит команди проекту мав на меті отримати відповідь на питання «Які заходи проводяться в місті під егідою органів місцевої влади для розвитку молоді віком від 18 до 35 років?», отримані запити міські ради перенаправили керівникам позашкільних освітніх закладів міста.

«Висновки, які можна зробити з отриманої відповіді, швидше невтішні, адже ні посадові особи міської ради, які направили вказаний запит на розгляд установ, статутами яких не передбачено здійснення запитуваного напрямку роботи, ні працівники Управління освіти міськради Хмільника не ідентифікують молодь як окрему категорію, що має специфічні потреби і вимагає розвитку, а “зводять” їх до розвитку і роботи з дітьми, у кращому випадку молоді віком 14-18 років (учнівської молоді)», — розповідає координаторка проекту Діана Бондаренко.

Далі Діана проаналізувала програмний документ, який закладає основи діяльності з розвитку молоді міста на довготривалий період, — це Міська комплексна програма підтримки сім’ї, дітей та молоді м. Хмільника  на 2016-2018 роки.

«Метою міської комплексної програми підтримки сім’ї, дітей та молоді м. Хмільника є підтримка вразливих категорій сімей, дітей, а про молодь, на жаль, тут  забули. Такого слова в меті Програми нема. При детальному вивченні програми та додатків, знайшли тезу, що “системна робота для включення молоді у всі сфери життя міста” звелась всього до серії міських ігор “брейн-ринг” та святкування Дня молоді», — коментує Діана Бондаренко.

Активістка також проаналізувала кількість проведених заходів лише для молоді та дослідила бюджет, виділений на ці заходи.

Згідно результатів, зазначає координаторка проекту «Теоретичне право чи реальна можливість», програми розширення можливостей розвитку потенціалу молоді залишились голими словами на папері, не підкріпленими не те що вжитими реальними кроками в цьому напрямку і вкладеними в майбутнє суспільства бюджетними коштами, а й навіть просто змістовними фразами в тексті Програми, як це мало б бути в якісному програмному документі.