Децентралізація у районах Кіровоградщини як інструмент участі молоді

Чергова дискусія у рамках роботи мережі «Творці майбутнього» відбулася на Кіровоградщині 31-го січня. На зустрічі, участь в якій взяли більше десятка молодих людей, йшлося про реформу децентралізації у районах Кіровоградщини.

За словами координаторки мережі «Творці майбутнього» на Кіровоградщині Олени Сінченко, одним із ключових завдань процесу децентралізації на Кіровоградщині є створення умов, щоб перед юнаками та дівчатами не виникало питання виїзду зі своїх громад.

28461418_1322605941172222_411529393_o

- Школярі та студенти, які мешкають у малих містах та селах на Кіровоградщині мають відчувати, що це саме їх час, саме їх відповідальність – брати активну участь у прийнятті рішень на місцевому рівні, – наголосила Олена Сінченко.

На думку учасників, молодіжна політика, яка нині формується на Кіровоградщині, не до кінця спрямована на те, щоб молодь у сільських районах держави мала достатню можливість розвиватися та отримувати комфортні умови у своїх територіальних громадах.

Під час зустрічі йшлося про те, щоб вибудувати стратегічні завдання, спрямовані на досягнення цієї мети, які б відповідали інтересам та прагненням молоді на Кіровоградщині. Серед них – реалізація молодіжної політики в умовах децентралізації, формування єдиного і ефективного молодіжного простору, що сприятиме поширенню кращих практик, які існують в різних громадах Кіровоградської області.

28418203_1322606004505549_1222669639_o

Олена Сінченко розповіла присутнім про результати щорічного соціологічного дослідження «Молодь України – 2017», яке проводилось на замовлення Міністерства молоді та спорту минулого року для більш ніж двох тисяч респондентів (віком від 14 до 34 років). Згідно з отриманими даними близько 49% молодих людей знають про процеси децентралізації, які відбуваються в країні. Однак існує потреба в більшому інформуванні молоді про стан проведення реформи, оскільки понад 40% зазначили, що не володіють такою інформацією. Разом із тим, 37% молодих людей висловили готовність брати участь у розбудові своєї громади.

 Захід відбувся в рамках проекту «Просування молодіжного активізму в Центральній Україні» за фінансової підтримки NED.