МОЛОДЬ У ПОЛТАВІ ГОВОРИЛА ПРО НОВІ ІНСТРУМЕНТИ Е-ДЕМОКРАТІЇ

Студентська молодь Полтави та молоді підприємці долучилися до обговорення на тему е-декларування.

Захід вів заступник голови Полтавської облради Анатолій Ханко. Обговорення розпочалось із дискусійного блоку на тему: «Нові інструменти е-демократії, електронні петиції, щодо можливостей взаємодії влади та громадян» із представниками студентської молоді Луганського національного університету імені Тараса Шевченка, Інституту Економіки і права, молодих  підприємців  Полтавщини.

Модератор  заходу  Софія Якименко, координатор проектів, заступник голови ГО «Спілка Жінок Полтавщини», презентувала проект  «Творці майбутнього», який залучає учасників до вирішення  молодіжних проблем в місцевих громадах та розробки проектів соціальної дії, знайомить зі станом. молодіжної політики в Україні та підвищує мобільність молоді в межах країни. Уже три роки розвивається проект, до якого активно долучається молодь Полтавщини.

IMG_20180203_204139

За цей період проведено понад п’ятнадцять дискусійних зустрічей із молоддю, а саме студентами технікумів та учнями професійних училищ в Решетилівському, Пирятинському, Кременчуцькому, Хорольському районах також проведено низку семінарів — дискусій «Е-декларування», «Реформа державних закупівель Prozorro» тощо.

Під час дискусії заступник голови Полтавської облради Анатолій Ханко поділився досвідом роботи в Полтавській обласній раді щодо впровадження електронного самоврядування, що покращує взаємодію влади та громадян. Листування залишається методом звернення до обласної влади, але нові інструменти е-демократії стають дедалі дієвішими.

Водночас присутні зазначили, що така форма звернення громадян як електронна петиція допомагає виставити часові рамки для ухвалення рішення владою. Уміння бути вдячним за підтримку і цінування допомоги кожного – створює партнерські стосунки на майбутнє. Цей процес допомагає зібрати інформацію, систематизувати її та визначити проблему. Завдяки петиціям можна порушувати важливі питання, вимагати вирішення певної проблеми.

Захід відбувся в рамках проекту «Просування молодіжного активізму в Центральній Україні» за фінансової підтримки NED.