Чи потрібна депутату зарплата? — дискутували у Черкасах

Засідання дискусійного клубу на тему: «Робота депутата місцевої ради на громадських засадах: благо чи біда для громади?» відбулося 27 січня у Черкаському обласному молодіжному ресурсному центрі.

2

Гостями заходу стали  Костянтин Чернецький (депутат Черкаської міської ради від партії БПП «Солідарність»), Оксана Ковбоша (депутатка Черкаської обласної ради від партії «Свобода») та Микола Фомич (депутат Черкаської міської ради від партії «Самопоміч»). Модератором заходу була голова ГО «Молода Черкащина» Вікторія Феофілова.

3

Під час дискусії депутати поділилися досвідом роботи в місцевих радах, труднощами на шляху здійснення своїх повноважень. Зокрема всі гості зазначили, що депутатська діяльність, якщо вона виконується якісно, потребує  багато часу: участь в сесіях, засіданні комісій, прийом громадян, розробка власних проектів рішень та просування їх, все це відволікає від постійної роботи або заважає знайти таку роботу взагалі. Тож депутати переконані, що компенсація за таку роботу була б справедливою та дозвола приходити до влади молоді.

4

Водночас присутні зазначили, що робота депутата також має бути якісною та запропонували кілька варіантів вимірювання якості роботи. Також дискусія точилася навколо «популістичних» рішень місцевих рад, політичної відповідальності та нинішньої ситуації в Черкасах. Загалом, учасники заходу спільно дійшли висновку, що нинішня ситуація потребує змін, а депутатська робота має стати більш якісною.

 

1

Організаторами заходу стали ГО «Молода Черкащина» у партнерстві з ГО «Платформа Громадських діалогів» у рамках проекту «Просування молодіжного активізму в Центральній Україні» за фінансової підтримки NED.