Мультфільми, дискусії та #перемоги – «Молода Черкащина» розповіла про результати проекту «Молодь-рушійна сила реформ»

Упродовж минулого року ГО «Молода Черкащина» реалізувала проект «Молодь-рушійна сила реформ», який мав на меті навчити молодь із чотирьох регіонів України знанням та навичкам, які дадуть їм можливість контролювати дії влади, а в перспективі – самим ставати кадровим ресурсом для місцевого самоуправління. Фінансування здійснювалось у рамках масштабного заходу «Просування реформ в регіони», що виконується Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій і «Європейською правдою» за сприяння та фінансової підтримки Європейського Союзу.

IMG_0334

Про результати розповіла на підсумковому звіті голова ГО «Молода Черкащина» Вікторія Феофілова.

У 2017 році завдяки проектові «Молодь-рушійна сила реформ», вдалося провести три кількаденних навчання: «Школа бюджетного моніторингу», «Школа Е-декларування» та «Школа співпраці з владою», який охопив більше 60 активістів, депутатів, журналістів із Вінницької, Кіровоградської, Полтавської та Черкаської областей. Також у цих областях пройшли дискусійні клуби, щоб ще більше залучити та привернути увагу молоді до реформ, що відбуваються.

IMG_0275

Важливою частиною проекту також стало виготовлення інформаційної продукції – серії буклетів та відеороликів, героєм яких став відомий персонаж Семен Хабармен, що опинявся у складних ситуаціях завдяки реформам. Всього було створено три мультфільми про реформи («Просто про антикорупційну реформу», «Просто про електронне декларування», «Просто про реформу держзакупівель») та один – про можливості для молоді.

IMG_0309

«Нам написав Микола Хавронюк, професор Києво-Могилянської Академії, що він використовує їх в навчальному процесі під час викладання курсу «Запобігання корупції в публічному адмініструванні» для студентів-магістрів. Обговорює їх зі студентами в контексті вжиття заходів для створення нульової толерантності населення до корупції. Це дуже приємна і позитивна характеристика нашої роботи», – поділилася Вікторія Феофілова.

IMG_0295

Для стимулювання учасників семінарів використовувати отримані знання на практиці, серед усіх, хто пройшов навчання, було оголошено конкурс. Для того, щоб взяти в ньому участь потрібно було описати, що вдалося зробити у своїй діяльності, завдяки отриманій інформації та навичкам. Зібравши усі заявки, було визначено трьох переможців із різних областей України. Ними стали Тамара Кшановська, депутатка Павлиської селищної ради, (Кіровоградська область), Володимир Дмитренко та Софія Макаренко представники всеукраїнської ініціатива «Активна громада» м. Горішні Плавні, Полтавської області та Олександр Курявий, Андрій Тищенко, Євген Мальзам – ГО «Платформа Громадських Діалогів» (м. Черкаси). Детальніше про успіхи переможців можна прочитати тут: http://tvorci.org.ua/?p=1310).

IMG_0285

Усі переможці за свою активність отримали грамоти та призи від бізнес-партнера ТОВ «БудЗона».

IMG_0300

«Цей проект вкотре показав, коли міцнішає громадянське суспільство, коли звичайні жителі стають активними громадянами та борються не лише за свої інтереси, а за інтереси інших людей. Саме завдяки таким маленьким низовим ініціативам ми можемо створити ту країну, якою пишатимемось», – підсумовує голова ГО «Молода Черкащина» Вікторія Феофілова.