У Вінниці обговорювали «Чи ефективна антикорупційна реформа в Україні?»

 Семінар-дискусія на тему «Чи ефективна антикорупційна реформа в Україні?» відбувся у Вінниці 24 жовтня. Захід пройшов на базі навчального закладу Донецького національного університету ім. В. Стуса в межах  проекту «Молодіжної мережі «Творці майбутнього».

ві

Модераторки заходу — Тетяна Калугаряниу та  Олена Гуменна — обговорили зі студентами Донецького національного університету ім. В. Стуса хід реалізації антикорупційної реформи в Україні. Експертки ГО «Центр громадської активності «Результат» розповідали про спеціалізовані антикорупційні органи, що вже працюють в Україні, а саме НАЗК, НАБУ та САП, а також роль кожного із них в боротьбі з корупцією та можливості співпраці громадських активістів з антикорупційними органами під час виявлення фактів корупції.

Під час зустрічі студенти та громадські активісти намагались знайти відповідь на питання «Чого не вистачає для ефективності реформи?», також активно обговорювали проблеми з існуючою судовою системою, важливість створення антикорупційних судів і запровадження суддівської реформи, як такої.

він

Наприкінці зустрічі говорили і про хороше – результати антикорупційної реформи, про які можна говорити вже сьогодні, а саме:
• відкрито 371 провадження;
• 219 особам повідомлено про підозру у вчиненні корупційного правопорушення;
• 78 справ скеровано до суду;
• винесено 16 обвинувальних вироків;
• державі відшкодовано 136,3 млн. грн. нанесених збитків;
• попереджено розкрадання 880 млн. грн.*
*Дані НАБУ станом на 30.06.2017

Вже традиційно зустріч завершилась заохоченням студентів приєднатись до Молодіжної мережі «Творці майбутнього» та не лише дізнаватись про реформи, що впроваджуються в Україні, а й активно залучатись до їх реалізації!

в

Організатори заходу: ГО Центр громадської активності «Результат» та Відкрита Бізнес Академія.

Захід проводиться в рамках проекту «Просування реформ в регіони», який виконується Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій і «Європейською правдою» за сприяння та фінансової підтримки Європейського Союзу.