«Думай критично – дій практично»: у Черкасах розвивали критичне мислення

Уміння розпізнавати проблему, відрізняти факти від домислів, емоцій та суджень, шукати інформацію з різних джерел, ставити запитання – це лише частинка того з чого складається критичне мислення. А воно, натомість, є необхідним для свідомого життя людини і громадянина. Щоб допомогти молоді розвивати ці компетенції, ГО «Молода Черкащина» провела спеціальний тренінг.

IMG_2135

Близько 20 учасників від 16 до 20 років пройшли навчання із здобуття навиків критичного мислення із використанням digital-технологій за програмою, розробленою міжнародною командою фахівців неформальної освіти. Таке ж навчання пройде у Вінниці, Кропивницькому, Полтаві, та містах Гродно (Білорусь) та Зугдіді (Грузія).

«Тренінг запланований так, щоб зацікавити молодь темою критичного мислення, спонукати робити це і надалі. А щоб хлопцям та дівчатам було цікаво і не нудно ми використовували сучасних популярних героїв та різні технології. Наприклад, однією зі складових навчання було проходження квесту за допомогою смартфонів, окрім того, учасники мали змогу пройти он-лайн тест та дізнатися свій рівень критичного мислення: від Гомера Сімпсона до Шерлока Холмса», — розповідає Вікторія Феофілова, голова ГО «Молода Черкащина».

IMG_2110

Наступним кроком стане допрацювання навчальної програми і тоді її зможуть застосовувати інші організації, які працюють у сфері громадянської освіти. А тест зможуть проходити усі бажаючі – він стане окремим продуктом, доступним для будь-якої людини.

IMG_2134

Тренінг є частиною проекту «Критичне мислення в цифровому світі», реалізується проект завдяки Федеральній агенції громадянської освіти (bpb) та Міністерству іноземних справ Німеччини.