Як розвиток міста залежить від комунікації громади та влади розбиралися учасники навчання «Школа співпраці із владою»

«Невже буває така велика кількість методів впливу на владу?»– дивуються учасники семінару «Школа співпраці із владою». «Буває», – спокійно кажуть організатори і продовжують ділитися теорією та практичними кейсами.

Чотири дні представники громадськості та депутати із центральних регіонів України навчалися інструментам взаємодії та впливу на владу, завдяки експерту із Варшави Збігнєву Вейцману, знайомилися із досвідом Польщі у сфері громадських консультацій та за допомогою практичних занять моделювали ситуації співпраці. Захід пройшов 21-24 вересня, організований ГО «Молода Черкащина» у межах проекту «Молодь – рушійна сила реформ».

ШСГ

«Завдяки цьому тренінгу я вперше почула, що є такий механізм–громадські консультації. Це для мене новий інструмент, і я здивувалася його дієвості. Дуже хочеться тепер випробувати громадські консультації у нашому місті», – зазначає учасниця із Кропивницького Юлія Бочарова-Туз

Тренери закцентували увагу на кількох блоках навчання, зокрема, пояснили учасникам для чого потрібен діалог між владою та громадою, чого можна досягнути завдяки комунікації та як виграють усі сторони під час такого діалогу.

ШСВ

Експерт із Польщі Збігнєв Вейцман розповів, як діє механізм громадських консультацій у їхній країні, зокрема, як міська влада допомагає реалізовувати ідеї, надаючи громадським організаціям кошти для втілення проекту, корисного для міста.

ШСВ -1

«Була вражена рівнем тренінгу, хоча побувала не на одному навчанні, і знала багато теорії про ці всі заходи взаємодії, але не знала як на практиці цим керуватися. Тепер точно знаю, що проведу громадські слухання в себе, знаю точно, що проведу навчання по адвокаційній компанії у своїй громадській організації, можливо, якщо буде бажання – і між депутатами», – ділиться враженнями учасниця навчання, депутатка селищної ради смт Павлиш, Кіровоградської області Тамара Кшаноська.

На завершення тренінгу учасники зіграли рольову гру, де мали можливість узагальнити та випробувати на практиці отримані упродовж навчання знання.

«Громадські консультації чи інші форми взаємодії із владою у нашій країні не дуже популярні. І у цьому не винна лише влада чи лише громада. Ми просто не знаємо, що такі методи співпраці є, і що вони можуть допомагати усім сторонам. Упродовж нашого чотирьохденного семінару ми навчали різним інструментам взаємодії та показували їх користь як на практичних заняттях, так і завдяки успішним практикам», — розповідає організаторка заходу Вікторія Феофілова.

ШСВ -2

Цей семінар проводився у межах проекту “Просування реформ в регіони”, який виконується Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій і “Європейською правдою” за сприяння та фінансової підтримки Європейського Союзу. Окремі думки, висловлені в матеріалах або озвучені на заході, є особистою позицією авторів/спікерів і жодним чином не відображають точку зору Європейського Союзу