ЩОБ ГЛУХІ ПОЧУЛИ НІМИХ: у Холодному Яру пройшов семінар «Школа адвокації»

Змушувати політиків ухвалювати потрібні громаді рішення та гуртувати людей навколо гарної ідеї — усе це дозволяє робити «адвокація». У тонкощах понять та практичних кейсах роботи з владою та громадою розбиралися активісти із Черкаської, Полтавської Вінницької та Кіровоградської областей. Усе в межах 3-денного семінару «Школа адвокації», яку провели ГО «Молода Черкащина» та мережа політично активної молоді «Творці майбутнього».

хя1

Упродовж навчання учасники досліджували що означає поняття адвокації, вчилися малювати «дерево проблем», робити стратегічний аналіз, проводити переговори та, на базі отриманих знань упродовж тренінгу, розробляли свій план адвокаційної кампанії.

Також запрошений тренер Олександр Солонтай, експерт Інституту політичної освіти, провів учасникам лекцію на тему «Практика громадянського представництва в Україні» в якій розповів про те, чим адвокація в Україні унікальна, порівняно з іншими країнами, чим відрізняється «адвокатор» від політика та поділився своїм величезним досвідом адвокатування проектів  від міського рівня до всеукраїнського.

- В адвокації завжди є «глухі» — це влада, яка не хоче чути про ваші проблеми, і «німі» — це люди, голос яких недостатньо сильний, щоб їх почули. Адвокатори організовують процес так, щоб голос був багатократно підсилений, щоб влада його почула і не могла вже не реагувати, — розповідав учасникам Олександр Солонтай.

хя2

Окрім навчання, молодь змогла познайомитися з природною, історичною та культурною цінністю Холодного Яру, а вечірні кінопоказ та посиденьки біля вогнища створювали незабутню атмосферу.

хя4

- Ми провели для активістів цей тренінг, оскільки зараз такий момент, коли треба постійно впливати на владу, щоб країна рухалася далі. Зазвичай ми просто кидаємося гасити пожежу, яка горить, але мало працюємо над «рубанням коренів» проблеми. Діємо спонтанно, а не сплановано. Саме тому ми хотіли показати свій досвід громадянського представництва, пояснити базові аспекти адвокації та навчити використовувати різні методи для просування ідей та впливу на владу чи громаду, — коментує Вікторія Феофілова, координаторка мережі «Творці майбутнього».

хя

х

хя3

Семінар втілено в рамках проекту «Просування молодіжного активізму в Центральній Україні» за фінансової підтримки NED.