У Кропивницькому дискутували про е-декларування

20446369_1756637314351107_1357800963_o (1)4 липня у Кропивницькому відбувся дискусійний клуб на тему «Плюси та мінуси законодавства про е-декларування». Учасники  говорили про можливості, які дає введення публічного електронного звітування чиновників, недоліки законодавства та новації, які були включені до нього. Захід був організований Асоціацією Політичних Наук та молодіжною мережею «Творці майбутнього».

Бурхливу дискусію викликала поправка, згідно якої звітувати мають антикорупційні громадські активісти. Адже абсолютно незрозуміло, за яким принципом влада визначатиме, хто антикорупційний активіст, а хто — ні. Найбільше нарікань  висловнено учасниками щодо необхідності звітування контрагентів, адже це ставить громадський сектор у становище, коли з ним просто відмовлятимуться працювати.

«Це просто нонсенс. Ті,  хто отримує шалені кошти на підряди з бюджету не будуть звітувати, а ФОП, який за 500грн здав приміщення під прес-конференцію, – так. Громадська організація, яка отримує гранти міжнародних донорів та сплачує всі податки має подавати декларації всіх своїх співробітників, а ветеранські організації, які сидять на мільйонних виплатах з бюджету, – ні. Це намагання придушити громадський рух «, — зазначив голова АПН Дмитро Сінченко.

Захід проводився у межах проекту «Просування реформ в регіони», який виконується Інститутом економічних досліджень» та політичних консультацій і «Європейською правдою» за сприяння та фінансової підтримки Європейського союзу.